Kotły elektryczne
 • Za darmo i bez zobowiązań Otrzymywanie ofert jest całkowicie bezpłatne i bez zobowiązań.
 • Szybko i łatwo Zlokalizuj swojego dostawcę szybko i łatwo - na terenie całej Polski
 • Oszczędź czas i pieniądze Porównaj otrzymane oferty i wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają

Co to jest kocioł elektryczny?

Jak sama nazwa wskazuje, kocioł elektryczny działa bez konieczności spalania paliw, takich jak ropa naftowa lub gaz, wykorzystując energię elektryczną do wytwarzania ciepła. Ten rodzaj kotła jest często nazywany elektrycznym kotłem parowym, ponieważ wytwarza parę z energii elektrycznej do celów grzewczych.

Dzięki konwersji energii elektrycznej w energię cieplną system ten jest bardzo wydajny. Wskaźnik efektywności systemu wynosi prawie 100%.

Często słyszy się o elektryczny bojlerze do podgrzewania wody. To jednak nie to samo, co elektryczny kocioł parowy! W rzeczywistości, pierwszy to raczej małego rozmiaru urządzenia używane do podgrzewania wody użytkowej, podczas gdy drugi to urządzenie służące do ogrzewania domu.

Jak działa elektryczny kocioł? Kocioł Elektryczny

Proces wytwarzania pary jest raczej prosty. Prąd płynie przez urządzenie grzewcze, które dzięki swoim właściwością, umożliwia wytwarzanie ciepła. Następnie, woda jest transportowana rurką ze zbiornika do urządzenia grzewczego lub w jego okolice, tak aby możliwe było jej ogrzanie. Gdy woda jest wystarczająco gorąca i zaczyna się gotować, wytwarza parę, która jest używana do ogrzewania domu za pomocą rur parowych.

Można powiedzieć, że elektryczny kocioł parowy działa w podobny sposób jak kocioł ogrzewany ogniem, różniąc się wykorzystywanym materiałem grzewczym.

Zalety użytkowania kotła elektrycznego 

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka powodów, które przemawiają za tym, że kocioł elektryczny to dobre urządzenie do zainwestowania:

 • Nie potrzebuje paliwa. Korzystanie z energii elektrycznej sprawia, że nie potrzebujemy korzystać z innych źródeł, takich jak gaz lub olej. Dzięki temu możemy zmniejszyć nasze rachunki, koncentrując się wyłącznie na energii elektrycznej, a nie wielu zróżnicowanych źródłach energii,
 • Oszczędność miejsca. Ponieważ ten typ kotła nie używa paliwa do spalania, nie ma potrzeby, aby przechowywać materiał opałowy w pobliżu. Tak więc zyskujemy wolne miejsce, które może być wykorzystywane do innych celów,
 • Oszczędność pieniędzy i energii. Korzystając z kotła elektrycznego, można czerpać korzyści z wysokiego wskaźnika efektywności, jako że praktycznie nie dochodzi do straty energii podczas konwersji energii elektrycznej na energię cieplną. Pozwala to więc zaoszczędzić na rachunkach za energię w porównaniu do przypadków użytkowania innych rodzajów kotłów. Co więcej, wymagają one instalacji mniejszej ilości urządzeń elektrycznym, co przyczynia się do oszczędności podczas procesu instalacji.
 • Bezpieczeństwo podczas pracy kotła. Ponieważ kocioł nie używa paliwa, jest bezpieczniejszy w użyciu, nie narażając użytkowników na wycieki paliwa,
 • Dobry uczynek dla środowiska. Kotły elektryczne nie wytwarzają tak wielu zanieczyszczeń, jak kotły wykorzystujące paliwa stałe,
 • Niższe koszty utrzymania. Kotły na paliwa stałe wymagają częstszej konserwacji, czyszczenia i wymiany części, zwłaszcza gdy dotyczy to kotłów opalanych biomasą, pelletami lub drewnem.

Wady kotłów elektrycznych

 • Jak wspominaliśmy, inwestując w elektryczny kocioł parowy, można zrobić wiele dobrego na rzecz środowiska. Podczas samego wytwarzania ciepła z kotła elektrycznego, w porównaniu do kotła do spalania paliwa stałego (węgiel, drewno czy chociaż biomasa), produkowane jest mniej zanieczyszczeń (w tym redukujemy emisję dwutlenku węgla). Należy jednak pamiętać, że produkcja elektryczności może być podobnym stopniu obciążać środowisko, co wykorzystanie paliw stałych,
 • Ten rodzaj kotła zależy od wytwarzania energii elektrycznej, co oznacza, że jeśli brakuje mocy, to może skończyć się to brakiem ciepłej wody czy ogrzewania w domu,
 • Twój rachunek za energię jest uzależniony od kosztów energii elektrycznej. Obecnie koszt ten ma tendencję wzrostową, co oznacza, że droższy w obsłudze będzie też kocioł.

Wypełnij formularz i sprawdź oferty kotłów elektrycznych!

Jeśli myślisz o inwestowaniu w kotły elektryczne, możemy Ci pomóc! Wypełniając formularz ze szczegółami Twoich potrzeb i zostawiając nam swoje informacje kontaktowe, skontaktujemy Cię z 4 dostawcami takich rozwiązań z Twojej okolicy.